Qube is finished in a hard wearing lightly textured finish. It is a fully guaranteed product, made in the UK, and provides outstanding value with 5 years warranty
- General
- Qube is finished in a hard wearing lightly textured finish. It is a fully guaranteed product, made in the UK, and provides outstanding value with 5 years warranty
| Type | Lockers |
| Manufacturer | Bisley |
| Brand | Bisley |
| Form | Multi Door Locker |
| Country of Origin | United Kingdom |
| Material | Steel |
| Width | 457mm |
| Weight | 26.3kg |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Lock | Yes |
| Number of Doors | 6 Door |
| Door Colour | Goose Grey |
| Dimensions (WxDxH) | 305x457x1800mm |
| Height | 1800mm |
| Depth | 450mm |
| 450cm deep to hold larger items |
| Fully wedded secure carcass. |
| Lockable |
| Vented locker able to be linked |