Qube is finished in a hard wearing lightly textured finish. It is a fully guaranteed product, made in the UK, and provides outstanding value with 5 years warranty
- General
- Qube is finished in a hard wearing lightly textured finish. It is a fully guaranteed product, made in the UK, and provides outstanding value with 5 years warranty
| Type | Cupboards |
| Manufacturer | Bisley |
| Brand | Bisley |
| Country of Origin | United Kingdom |
| Material | Steel |
| Width | 1000mm |
| Weight | 56.37kg |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 1000x470x1970mm |
| Lockable | Yes |
| Style | Tambour Door |
| Self Assembly | No |
| On Promotion | No |
| Height | 1970mm |
| Depth | 470mm |
| Fully welded, high capacity cupboards with easy-glide vertical tambour doors for optimal space use |
| High security locking and BS standard compliant |