Qube is finished in a hard wearing lightly textured finish. It is a fully guaranteed product, made in the UK, and provides outstanding value with 5 years warranty
- General
- Qube is finished in a hard wearing lightly textured finish. It is a fully guaranteed product, made in the UK, and provides outstanding value with 5 years warranty
| Type | Filing Cabinets |
| Manufacturer | Bisley |
| Brand | Bisley |
| Form | 2 Drawer Upright |
| Country of Origin | United Kingdom |
| Material | Metal |
| Width | 470mm |
| Weight | 22.86kg |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 470x622x711mm |
| Lockable | Yes |
| On Promotion | No |
| File Size | Foolscap |
| Height | 711mm |
| Depth | 622mm |
| BS approved |
| Fully welded high capacity lockable filing unit with easy-glide 100% extending drawers |
| Letter box handle and label holder included |