*** CLEARANCE ITEM - LIMITED STOCK AVAILABILITY AT THIS PRICE ***
CombBind spines enable you to create stylishly bound, editable documents. Pages lay flat for convenient note-taking and photocopying. Made from premium quality, durable material they won't scratch or discolour.
A4
16mm
Pack size:100.
- General
- *** CLEARANCE ITEM - LIMITED STOCK AVAILABILITY AT THIS PRICE ***
CombBind spines enable you to create stylishly bound, editable documents. Pages lay flat for convenient note-taking and photocopying. Made from premium quality, durable material they won't scratch or discolour.
A4
16mm
Pack size:100.
| Type | Binding Machine Supplies |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Brand | GBC |
| Form | Binding Combs |
| Country of Origin | Egypt |
| Material | Plastic |
| Weight | 9g |
| Dimensions (WxDxH) | 235x316x5mm |
| Number Of Rings | 21 Ring |
| Document Size | A4 |
| Max Capacity | 130 Sheets |
| Diameter/Spine Width | 16mm |
| Profile | Round |
| 100 pack |
| bind up to 145 A4 sheets |
| Blue 16mm combs |