Keep tight control of projects and resources with a Nobo T-Card Planning system. To ensure your T-Card system meets your exact needs, why not custom build your own? Start by selecting the strong, metal T-Card Planning Panels which come in various heights and widths for maximum flexibility.
- General
- Keep tight control of projects and resources with a Nobo T-Card Planning system. To ensure your T-Card system meets your exact needs, why not custom build your own? Start by selecting the strong, metal T-Card Planning Panels which come in various heights and widths for maximum flexibility.
| Type | T-Card Planning System |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Brand | Nobo |
| Form | T-Card Panel |
| Biodegradable | No |
| Country of Origin | China |
| Depth (mm) | 655 |
| Height (mm) | 655 |
| OEM | 1900394 |
| Width (mm) | 100 |
| ISO 14001 (Y/N) | Yes |
| Weight | 294g |
| Dimensions | 96x655mm |
| Warranty | 12 Months |
| Dimensions (WxDxH) | 95x10x730mm |
| Number of Slots | 32 |
| On Promotion | No |
| Card Capacity | 32 |
| Card Stock | 170gsm |
| 32 slot metal T-Card panel in size 3 |
| Panel size correspond to T-Card sizes for ordering |